Jak správně vybrat bezpečnostní kamerový systém

Pokud uvažujete o pořízení kamerového systému pro sledování vašeho majetku, měli byste věnovat pozornost následujícím řádkům. Projdeme si zde základní kroky, jak správně vybrat kamerový systém, tak aby byl účinný a nebylo ho snadné jen tak překonat nebo obejít.

Většinou si kamerový systém pořizujeme jako doplněk k zabezpečovacímu systému k tomu, abychom mohli zajistit maximální množství důkazů o trestné činnosti prováděné na našem majetku. Z tohoto důvodu je kamerový systém vybaven záznamovou jednotkou. To sebou ale přináší jistá omezení ze strany ochránců soukromí.
Takový systém můžete totiž provozovat pouze na svém soukromém pozemku. Pokud jej budete chtít provozovat na pozemku právnické osoby, jako například v bytovém domě, budete potřebovat souhlas všech osob žijících v tomto domě. V případě provozování kamerového systému se záznamem, například v kancelářích a obchodech, musí být vždy tato skutečnost oznámena před vstupem do takto střeženého objektu.

Dále je pak nutné používat kamerový systém pouze k ochraně svého majetku a nikoliv k jakýmkoliv jiným účelům.

Výběr kamerového systému

Kamerový systém se bude vždy skládat z jednotlivých kamer, záznamového zařízení a v některých případech i s připojení k internetu. Bezpečnostní kamery jsou vždy tím nejdůležitějším prvkem v kamerovém systému. Co totiž nenasnímají kamery, to již nijak nezískáte. Proto je dobré správně zvolit kvalitní rozlišení kamery a její ohniskovou vzdálenost.

Kamery mohou být propojeny do záznamové jednotky drátově (analogové) nebo bezdrátově (IP kamery).
Bohužel bezdrátové propojení má do značné míry omezení na přenosovou vzdálenost. Je nutné počítat s přenosem pouze přes maximálně dvě cihlové zdi a to ještě jen při nižší kvalitě signálu. Nejčastěji se proto používá kabelové propojení, které je i spolehlivější a kvalitnější.

Zabýváme se prodejem i montáží kamerových systémů. V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat.
Přijedeme až k Vám, navrhneme rozmístění jednotlivých kamer, odpovíme Vám na veškeré dotazy, sdělíme co je potřeba a co montáž obnáší. Po konzultaci, která je zdarma navrhneme cenovou kalkulaci.

Samotnou montáž kamerových systému provádíme tak, aby kamery byly co nejméně na očích a nelákaly tak případné vandaly či zloděje k poškození či dokonce k odcizení těchto kamer. Samozřejmě se snažíme volit i co možná nejkratší cesty kudy vést kabeláž k samotným kamerám.

Objednávky a konzultace: +420 608 850 380